Cilt İçin Kuşburnu Yağı ve Faydaları – Alımlı Kadın

Cilt İçin Kuşburnu Yağı ve Faydaları

Cilt İçin Kuşburnu Yağı ve Faydaları

Genelde bitki çaylarımız da lezzet katması için kullanılan kuşburnu ayrıca bir bitkisel yağ kaynağı olarak da cilt için son derece faydalıdır. Bu makalede kuşburnu yağı cilt için faydalarından ve kullanımından bahsedeceğiz.

Kuşburnu Yağı Cilt Bakımı

  • Nemlendirici : Kuşburnu yağı, cildi kuruyan esansiyel yağ asitleri (EFA) nedeniyle cildi nemlendirmek için harikadır. Bu yağ da çok hafiftir, bu nedenle çabuk kurur, cilt tarafından çabuk emilir ve gözenekleri tıkamaz. Kuşburnu yağı ile ilgili en iyi şey, mükemmel pH dengesidir, bu yüzden her cilt tipi için iyidir. Sebum’a benzeyen bir moleküler yapıya sahip olan kuşburnu yağı,   yağlı ciltlerde bile kullanılabilir. Hassas ciltler için de yeterince hafiftir.
  • Cildin elastikiyetini artırır: Sağlıklı ciltler için vitamin ve antioksidanlar gereklidir ve kuşburnu yağı bunlarla doludur. Omega 3, omega 6, omega 9, beta-karoten (vitamin A) ve E vitamini içerir. EFA’lar sağlıklı bir cilt için çok önemli olsa da, vücut doğal olarak onları üretmez, bu nedenle kuşburnu yağında bulunan EFA’lar bunu size sağlar. EFA’lar cilt dokusunu ve elastikiyetini geliştirmeye yardımcı olduğundan, kuşburnu yağı cildiniz için en iyisini yapmaya yardımcı olabilir.
  • Anti-aging: Kuşburnu yağının yaşlanma karşıtı faydaları, yağın cildin daha derin katmanlarını kırma yeteneğinden kaynaklanır. Bu yetenek, cilde nüfuz edecek kadar küçük moleküller içeren A vitamini nedeniyle oluşur. C vitamini antioksidanları, ince çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olan kolajen üretimini uyarır. Bu nedenle, kuşburnu yağı, özellikle doğal ilaçlarla ilgilenen kişiler için yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olabilir.
  • Güneş maruziyetinin etkilerini azaltır:  Yeni dermatolojik bulgular vitaminlerin güneşe maruz kalmadaki etkinliğini vurgular. Her ikisi de kuşburnu yağında bulunan C ve E vitaminleri, uzun süreli kullanımla UVB radyasyonuna maruz kalan güneş yanıklarını azaltabilir. Bu vitaminler ayrıca güneş ışığının bir yan ürünü olan serbest radikallerin neden olduğu hasarı azaltmaya da yardımcı olur. Serbest radikaller, kırışıklıklara ve yaşlanmaya neden olabilen kolajen ve elastine zarar verir. Bu iki vitamin topikal olarak uygulandığında, güneşten kaynaklanan hasara karşı son derece koruyucu olurlar. Güneş ışığını sevenler için, düzenli güneş koruma uygulamalarına ek olarak kuşburnu yağı önerilir.
  • Skar tedavisi :  EFA’lar skarlaşmayı azaltmaya yardımcı olabilir ve cilt onarımında yardımcı olan yumuşatıcılar nedeniyle cildin yenilenmesini sağlar. Yumuşatıcılar ayrıca, cildin esnekliğini ve geçirgenliğini geliştirerek, kuşburnu yağının A vitamininin daha derin cilt seviyelerini doyurmasına ve doku , tonu geliştirmesine izin verir. Cilt bakımı uzmanları, müşteriler topikal skar tedavileri hakkında soru sorduğunda kuşburnu yağını akılda tutmalıdır.

Kuşburnu Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu yağı, tedavi etmeye çalıştığınız sağlık durumuna bağlı olarak birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz.

  • Egzama ya da Sedef Hastalığı: Çoğu durumda, bu yağı psoriasis ya da egzama yaması gibi dikkat gerektiren bir bölgeye topikal olarak uygulamak isteyeceksiniz. Sadece 2-3 damla yağa ihtiyacınız var ve onu doğrudan emmesi gereken cilde ovarak sürebilirsiniz.
  • Göz Çevresi Kırışıklıkları : Bunu karanlık halkalar ve  göz çevresi kırışıklıklarına sürebilirsiniz, parmağınızı kullanmanız daha iyidir. Böylece sürdüğünüz alanı hissedersiniz ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirgeyebilirsiniz.
  • Cilt Temizleyici : Bazı insanlar yüz yıkama veya ovma oluşturmak için kuşburnu yağını diğer esansiyel yağlar ve kremlerle karıştırmayı tercih ederler. Bu açından sevdiğiniz bir taşıyıcı yağ ile  –  genelde badem yağı ile – karıştırarak kullanabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.