Hint Yağı Faydaları Nelerdir-Ne İşe Yarar – Nasıl Uygulanır? – Alımlı Kadın

Hint Yağı Faydaları Nelerdir-Ne İşe Yarar – Nasıl Uygulanır?

Hint Yağı Faydaları Nelerdir-Ne İşe Yarar – Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmesini durduran ve yeni saç oluşumunu destekleyen Hint yağı bilinen en etkili saç bakım yağlarından birisidir. Bu anlamda hem çok popüler hem de çok faydalı olması dolayısı ile çok uzun yıllardan beri kullanılan Hint yağı da bu şöhretin hakkını vermekte. Hem tek başına oldukça etkili hem de diğer yağlar ile karıştırıldığında oldukça faydalı bir kür halini alan Hint yağının faydaları yalnızca saçlar ile alakalı değil. Bu yazımızda Hint yağının faydalarını, ne işe yaradığını ve farklı kullanım alanları ile kullanım şekillerinden bahsedeceğiz.

hint yağı faydaları

Hint Yağının Faydaları Nelerdir?

  • En bilinen özelliği çok iyi bir nemlendirici olmasıdır. Eskiden Hint yağı diğer faydaları bilinmezken nemlendirici olarak kullanılırdı.
  • Yaraların daha hızlı iyileşmesinde ve kabuk atmasında hızlandırıcı görevi görür.
  • Cilt mantarının çoğalma döneminde cildi sakinleştirir.
  • Sivilce oluşumunu engeller.
  • Saç köklerini güçlendirir ve yeni saç oluşumunu destekler.
  • İltihap kurutucu özelliğe sahiptir.
  • Günde bir tatlı kaşığı kadar tüketildiğinde kabızlık sorununu yarı yarıya azaltır.
  • Cilt çatlakları için iyileştirici etkiye sahiptir.

Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

Özellikle her çeşit doğal saç bakım yağı ile birleştirilerek kullanılabilen Hint yağı tek başına da ok etkilidir. Ayrıca sarımsak yağı, tatlı badem yağı ve Hint yağı karışımı oldukça etkili bir saç çıkarma kürü olarak kullanılır. Bunun yanı sıra saç derisine de bakım yapacağından her açıdan saçlı bölge için güzel bir canlandırıcıdır. Bu saç bakım kürü saç dökülmesini de durduracaktır.

Hint yağı tek başına aşırı kuru ciltler için harika bir nemlendiricidir. Bunun yanı sıra cilde parlaklık ve canlılık da kazandırmaktadır. Fakat bu bakım yağını yalnızca aşırı kuru ciltli kişilere önermekteyiz. Yüz bölgesi için uygun olmayan Hint yağı yalnızca dizler ve dirsekler ile ayak topukları için önerilmektedir.

Kirpik dökülmesi ya da kirpik kopması sorunu yaşayan kişiler de her gün uyumadan önce bir pamuklu çubuk yardımı ile kirpik diplerini bu yağ ile beslerse en geç iki hafta içerisinde sonuç almaya başlayacaklardır. Daha gür kaşlara sahip olmak isterseniz de Hint yağının bu etkisinden aynı şekilde faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.