Teff Tohumu Nedir? Teff Tohumu Çayı Gerçekten Zayıflatıyor mu? – Alımlı Kadın

Teff Tohumu Nedir? Teff Tohumu Çayı Gerçekten Zayıflatıyor mu?

Teff Tohumu Nedir? Teff Tohumu Çayı Gerçekten Zayıflatıyor mu?

Yine sosyal medyada ünlülerin ve fenomenlerin paylaştığı hızla yayılmaya devam eden teff tohumu nedir? Gerçekten zayıflatıyor mu? gelin bu soruların cevabını hep birlikte inceleyelim..

Teff Tohumu Nedir?

Çaya adını veren teff tohumu besin değeri oldukça yüksek bir tohum türüdür. Oldukça besleyici olan bu tohum kalsiyum, lif, protein ve antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. İçeriğinde gluten bulunmayan teff tohumunun vücut tarafından sindirilmesi de oldukça kolaydır.

Teff Tohumu Çayı Nedir?

Teff tohumlu çay ise içerisinde bu tohumla birlikte 20 adet bitki bulundurmaktadır. Zayıflamaya yardımcı olması ile tercih edilen teff tohumlu çay aynı zamanda vücuttan toksinlerin atılmasında, sindirimi düzenlemede, doygunluk hissi yaratmada yardımcı olur. Ancak daha önce de belirttiğimiz üzere tek başına zayıflatmaz. Diyete yardımcı bir ürün olarak tercih edilmelidir.

Teff Tohumlu Çayın Faydaları Nelerdir?

  • Ödem atmaya yardımcı olur,
  • Protein kaynağıdır,
  • Kemik sağlığını destekler,
  • Bağırsak hareketlerini hızlandırır,

Yukarıda bahsetmiş olduğum teff tohumu çay gibi ‘hızlı kilo verdirir’ adı altında satılan besinlerin uzun süreli kullanımı bağırsak hareketlerini bozuyor. Zamanla kalıcı kabızlık, kalıcı ishale sebep olabiliyor. Bu tür çaylar, sadece bağırsaktan su atımına yardımcı oluyor. Vücut idrar ve dışkı yoluyla su kaybediyor. Bu su kaybıyla birlikte yüksek oranda potasyum kaybı da yaşanıyor. Kalp, kaybettiği potasyum ile aritmiğe giriyor ve bu durum ölümle dahi sonuçlanabiliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.