Perma Nedir? Nasıl Yapılır? Saça Etkisi ve Kullanıcı Yorumları – Alımlı Kadın

Perma Nedir? Nasıl Yapılır? Saça Etkisi ve Kullanıcı Yorumları

Perma Nedir? Nasıl Yapılır? Saça Etkisi ve Kullanıcı Yorumları

Perma eskiden annelerimizin gençken yaptırdığı ve odönem çok moda olan bir işlemdi. Şimdilerde yeniden uygulanmaya başlanan perma nedir? Saça zarar verir mi? Perma yaptırmanın fiyatı nedir ve bunun gibi akla takılan pek çok soruya cevap bulacağınız yazımızda perma yaptıran kişilerin mutluluklarına ve pişmanlıklarına da değineceğiz. Geçtiğimiz 4-5 yıl kadar öncesinde ben de saçlarıma perma yaptırmıştım ve çılgınlar gibi pişman olmuştum. Benim pişmanlık sebebim yanlış kuaför seçimi ve geri dönüşü olmayan işlemdi. Kendi pişmanlığımı da yazının içerisinde yine kendi adımla yorumlar kısmında bulabileceksiniz. Permayı maddeler halinde daha anlaşılır bir şekilde anlatmak istiyorum sizlere.

Perma Nedir-Nasıl Yapılır?

En açık ve anlaşılır bir tanım ile saçlara uygulanan kimyasal maddeler sayesinde saçın yaklaşık olarak 4-5 ay gibi bir süre kıvırcık ve dalgalı olarak kullanılmasını sağlayan işlemdir. Perma farklı boyutlarda bukleler elde etmek isteyenler için de farklı bigudiler ile imkan sağlıyor. Çok sık kıvırcık saçlar için en ince bigudiler ile saça işlem yapılıyor ve yaklaşık olarak 40 dk ile 1 saat aralığındaki süre sonucunda saçlar kıvırcık oluyor. Veya daha iri dalgalar için de geniş bigudiler kullanılıyor.

Perma Saçlara Zarar Verir mi?

Gönül bu sorunun cevabının hayır olmasını istiyor ama üzgünüm hanımlar cevap evet. Çünkü saçın kimyasını bozan bu işlem sayesinde saçlarımız daha hacimli ve gür görünüyor. Saçlar köklerden düz uzarken uçlardan nasıl dalgalı oluyor sanıyorsunuz 🙂

Perma Yaptırma Ücreti Nedir?

Perma işlemi saç uzunluğuna ve gürlüğüne göre değişen fiyatlara sahip. Çünkü bu işlem saç tutamlarının ince ince ve tek tek sarılması ile yapılıyor ve yaklaşık olarak 5-6 saat sürüyor. Bu yüzden işçiliği oldukça fazla olan perma işlemi pek ekonomik değil. Sonrasında saçlara mutlaka iyi bir keratin bakımı yapılmalı yoksa saçlar çok büyük zarar görebilir. Bu da ek bir maliyet elbette. Sonuç olarak ortalama bir saç uzunluğu ve gürlüğü için minimum perma işlem ücreti 500 TL’dir. Daha altındaki fiyatlarda kullanılan ürünler maalesef ki merdiven altı denilen ürünlerdir ki bu sa saçlarınızın perma olmadan yanması ihtimalini akla getiriyor. Bunu lütfen göze almayın.

Perma Yaptıran Kişilerin Yorumları

Şule B. : Bu kişi ben oluyorum. Yani konunun yazarı. Maalesef ki ben de saçlarım ince telli ve hacimsiz diye dertlenip çareyi permada arama gafletinde bulundum. Sonrasında soluğu kuaförde aldım ama benim kuaförüm (eski kuaförüm) çok kalitesiz ürünler kullanıyormuş. Hani şu iyi ambalajların içerisine kötü ürünleri doldurup kullananlardanmış yani. Ben bunu saçlarım elimde kaldığımda anladım. Sonuç olarak kendi kuaförünüz bile olsa ürün adlarını alıp mutlaka bir ön araştırma yapın. Daha önce aynı yerden perma yaptıran kişilerden fikir alın. Gerisi biraz şans kader artık. Ama ben kendi adıma bir daha perma asla yaptırmam diyorum.

Hande İ. : Saçları gür ve uzun birisi olarak kesinlikle sık saçlı kişilere tavsiye edebileceğim bir yöntem. Diğer türlü saç derisini çok belirgin yapıyor ve güzel görünmüyor. Sık olduğu için en küçük bigudiler ile sardırdım ben saçlarımı ve işlem bittiğinde resmen zenci kıvırcığına sahiptim. İşlem sonrasında hemen keratin bakımı yaptılar bana bu sayede saçlarımda ne bir dökülme oldu ne de saçlarım cansız göründü. Ben bu işlemi 600 TL yaptırdım Kadıköy’de.

Tülay C. : Saçlarıma bu yaşıma kadar yaptığım en büyük kötülük permadır. Perma pişmanlıktır benim için. Evet bu işten para kazanan insanlar var kötülemek istemiyorum ama bu işten hem para kaybeden hem de saçlarını kaybedenler de var. Bu yüzden eşime dostuma kimseye önermiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.