Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler – Alımlı Kadın

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

Sağlıklı ve dengeli besleniyor ve egzersiz yapıyorsunuz, ancak kilonuz değişmiyor, hatta bazen artıyor mu? Denediğiniz birbirinden farklı diyet listeleri ile birlikte uyguladığınız kilo verme girişimleri yaşamınızda stres yaratabilir. Hatta pek çok kadın için kilo verememek ciddi bir stres kaynağıdır.

Oysa bütün çabanıza rağmen istediğiniz hızda ve kolayca kilo verememenizin bir takım nedenleri olabilir.

İşte Kilo Vermenizi Engelleyen Nedenler

Hormonların yeterli çalışmaması

Hormonlarınız dengeli çalışmıyordur.Yorgunsanız, hiç bitmeyen bir halsizlik varsa, düzensiz adet döngüsü, hızlı ya da yavaş çalışan tiroid bezleri kilo vermeyi zorlaştırabilir. Kendinizi depresif ya da endişeli hissediyorsanız, hormonal bir dengesizlik yaşıyor olabilirsiniz. Hormonlarınızın normal düzeyde çalışıp çalışmadığını öğrenebilmek için bir doktora başvurabilirsiniz. Eğer hormonsal sorunlar varsa hemen ilaç tedavinize başlamanız gerekir. Bunun için doktorlar genellikle levotiron ilacını veriyor.

Sindirim sisteminizin düzgün çalılşmaması

Bağırsak sağlığımız genel sağlığımızı belirler. Bağırsaklarımızda bulunan bakteriler hastalıklarla savaşmamıza, yediğimiz yiyecekleri işleyebilmemize, düzenli hormon salgılamamıza yardımcı olur. Bunun için probiyotik içeren içecekler tüketebilirsiniz.

D vitamini eksikliği

Çoğu insanın kilo alımı ve çeşitli metabolik süreçlerle ilişkili yaşadığı problemlerin ardında düşük D Vitamini vardır.

Karaciğerinizin İyi Bir Temizliğe İhtiyacı Olabilir

Kendinizi zayıf, yorgun ve karamsar hissediyorsanız, diyetiniz alkol, kahve ve şeker içeriyorsa, vücudunuza bir mola vermeniz gerekir. Karaciğeriniz yorulduğunda, maddeleri / toksinleri / hormonları verimli bir şekilde işlemekte zorlanır, bu da toksik birikime aynı zamanda kaçınılmaz olarak kilo alımına neden olur.

Yeterince Su İçmiyorsunuzdur

Yemeklerden önce içtiğiniz su sizi tok tutar. Gün içinde ise içeceğiniz 8 bardak su metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.