Kantoron Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları – Alımlı Kadın

Kantoron Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Kantoron Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Ege ve Akdenizde bulunan hemen hemen her evde herkes kendi kantoron yağını kendisi yapar. Bilindiği gibi bu bölgelerde gerçek zeytin yağına ulaşmak çok daha kolaydır. Kantoron yağının faydaların okuduğunuzda çok şaşıracaksınız. Öyle ki morarmalardan, çiziklere ve hatta pek çok ameliyat dikiş izlerine kadar etki eden bu mucizevi yağı siz de kendi evinizde yapmak isteyeceksiniz. Kantoron bitkisi Mayıs ayından Haziran ayının sonuna kadar sarı çiçek açan çok ama çok şirin bir bitki. Yabani olmasından dolayı çok hızlı yayılan ve pek çok kişinin bahçesinde de dikili bulunan çok şifalı bir bitkidir.

gerçek kantoron yağı nasıl yapılır

Kantoron Yağının Faydaları Nelerdir?

Kantoron yağı çarpmalara karışı oluşan eziklerde, morarmalarda ve şişmelerde oldukça etkilidir. Bunu birebir gözlemlemiş birisi olarak gözlerime inanamamıştım. Düşen bir çocuğun burnu ve çene kemiğine uygulandıktan sonra sabah uyandığında hiçbir morarma ve şişlik kalmamıştı. Ayrıca kantoron yağı çok etkili bir ağrı kesicidir. Bunun yanı sıra izler üzerinde de mucize etkilere sebep olabilir. Motor kazasından sonra vücudunun sağ tarafı ezilen ve çizilen birisinin birkaç hafta içinde çizikten eser kalmamasının tek sebebi yine kantoron yağının ta kendisidir.

Kantoron Yağı Nasıl Yapılır?

2 demet kadar kantoron çiçeği iyice yıkandıktan ve fazla suyu süzüldükten sonra bir kavanoz içerisine sıkıca basılır ve kavanoz üzerinde bir yaklaşık olarak 3 cm kadar boşluk olacak şekilde halis zeytin yağı ile doldurulur. Bu kavanozun üzeri bir kumaş yardımı ile kapatılır ve yaklaşık olarak 40-45 gün kadar balkonlarda güneş alacak şekilde bekletilir. Pek çok sitede güneş görmeyen bir yer diye yazılmış fakat bu işin özü güneşten geldiği için biz kendi kantoron yağımızı güneşte bekletiyoruz. yaklaşık bir hafta içerisinde zeytin yağının rengi yavaş yavaş kızarmaya başlayacak ve gün geçtikçe bu renk daha koyu bir hal alacaktır. Gününü doldurduğunda ise muhteşem bir kırmızı tonuna sahip olacaktır. azı kişiler zeytin yağını süzüp kullanırken biz asla çiçek dallarını bu yağın içerisinden çıkarmıyoruz. Bitinceye kadar bu kavanoz içerisinden alıyoruz. Bu sayede çok daha faydalı olduğunu düşünüyoruz. Burada takdir sizin.

Kantoron Yağı Kullanan Kişilerin Yorumları

Eda Y. : Ben sivilce izlerim için yaklaşık olarak 10 gün kantoron yağı kullandım ve izlerim yavaş yavaş gidiyor. Kullanmaya devam edeceğim. Üstelik cildimdeki o donuk görüntü de yok olup canlandı.

Ahmet T. : Spor yaparken yaralanan ayak bileğim için komşumuz getirmişti sağ olsun. Yaralanmalar için iyi olduğunu duyduğumdan beri her yıl yapıyoruz. Bir sporcunun sahip olması gereken en iyi tıbbi bitki diyebilirim.

Havva B. : Oğlum okulda düşüp dizini kanatmıştı ve ben de pek krem sürme taraftarı birisi değilimdir. Bu yüzden de annemin yaptığı kantoron yapını oğlumun dizine uyguladık ve hem ağrısını hafifletti hem de küçük de olsa o yarayı kısa sürede iyileştirdi ve oğluma sancıyı unutturdu.

Görkem D.: Saçlarım için en iyi bakım ürünü kantoron yağı. İlk başlarda hazır yağları kullanıyordum ama sonradan öğrendim ki gerçek kantoron yağının rengi hazır satılanlara göre sarı değil kırmızıya yakın bir renk oluyormuş. Ben de gerçek kantoron yağı satan bir aktardan almıştım. Saç dökülmesi için bir mucize diyebilirim. Özellikle de tepe bölgemdeki açılmalar canımı çok sıkıyordu. Bu harika yağ ile şimdi gerçekten de öz güvenli birisi oldum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.