Dyson Saç Şekillendirici İşe Yarıyor Mu? – Fiyatı Ne Kadar – Alımlı Kadın

Dyson Saç Şekillendirici İşe Yarıyor Mu? – Fiyatı Ne Kadar

Dyson Saç Şekillendirici İşe Yarıyor Mu? – Fiyatı Ne Kadar

Şimdilerde popüler bakım konularından biri de Dyson’ın Supersonic saç kurutma makinesi … Diğer saç kurutucularından farkı nedir? Satın almalı mıyız? Parasının hakkını veriyor mu? … gibilerinden bir dolu soruya maruz kalan bu saç kurutma makinesini yakından tanıyalım dedik.

Öncelikle şunda anlaşalım, Dyson mühendisleri saç kurutma makinesini yeniden icat etmişler, çünkü iç ve dış tasarımında geleneksel saç kurutma makinesinden oldukça farklı.

Dyson Saç Şekillendirici Farkları

  1. Motoru daha küçük, daha hafif ama daha hızlı. Diğer saç kurutma makinelerinin motorlarından sekiz kat daha hızlı ama onların yarısı ağırlığında.
  2. Markaya patentli , V 9 isimli bu küçük dijital motorun tasarlanması için 15’ten fazla makine mühendisinden oluşan bir ekibin çalıştığının altını da çizelim.
  3. Klasik saç kurutma makinelerinde özellikle başınıza yakın mesafede tuttuğunuzda makineler aşırı ısınabiliyor, hatta saçlarınızı da ısıtıyor ve  ne yazık ki saçlarda ısı hasarı oluşuyor. Dyson Supersonic’te  bulunan yine markaya patentli akıllı ısı kontrol sistemi bu duruma asla izin vermiyor.
  4. Dyson’ın patentleri saymakla bitmiyor, bir diğer patentli teknolojinin ismi ise Air Multiplier. Bu teknoloji sayesinde motorun içine çekilen hava miktarı üçe katlanıyor, daha yüksek basınçlı ve daha yüksek hızda hava akışı sağlanıyor. Yani işin özeti saçlarınızın gerçekten çok daha hızlı bir şekilde kuruyor.
  5.  Kurutmayı anladık peki ya şekillendirme dediğinizi duyar gibiyiz, o konuda da elbette şaşırtıcı yenilikleri olmuş Dyson mühendislerinin, 20 derecelik bir açıyla üflenen odaklı hava akışı yaratmışlar, bu da aynı anda hem kurutmaya hem de rahatlıkla şekillendirmeye olanak tanımış.
  6. Gelelim ses konusuna, gerçekten çok mu sessiz? Normal kafa ütüleyen klasik modellere göre gerçekten sessiz. Mühendisler motordaki bir ses perdesini insan kulağının duyabileceği ses frekans aralığının ötesine çekmeyi başarmış, ayrıca motor küçük ve kompakt olunca tutma koluna yerleştirilmiş, yani kulağınızın dibinde değil, ayrıca etrafına da akustik susturucular ile çevrelenmiş. Hızlı ama sessiz olmayı kesinlikle başarıyor anlayacağınız.

Dyson Saç Şekillendirici Fiyatı

Fiyatını hak ediyor mu? Sanırım tasarlanması sırasında oldukça fazla bir haracama söz konusu, neredeyse 100’ü aşkın mühendisin kafa patlattığı, bir sürü patentin alındığı bir makineden bahsediyoruz çünkü. Evet çok güzel ama pahalı.  400 Dolar , Dolar’ın zaten arttığı şu günlerde bir saç kurutucuya vermesi yüksek bir meblağ.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.