Cilt Beyazlatma İçin 3 Etkili Yöntem – Alımlı Kadın

Cilt Beyazlatma İçin 3 Etkili Yöntem

Cilt Beyazlatma İçin 3 Etkili Yöntem

Japonların cilt beyazlatma üzerinde muhteşem etkilere sahip doğal maske tarifleri var. Hem pürüzsüz hem ışıl ışıl hem de bembeyaz ciltlere elbette ki doğuştan sahip değiller. Japon gelenek ve güzellik anlayışlarına göre bir kadının cildi ne kadar beyaz olursa o kadar güzeldir. Bu anlamda cilt beyazlatma konusunda bugüne kadarki yapılmış en etkili tarif Japon’larınkidir.

doğal cilt beyazlatma
cilt beyazlatma yöntemleri

Zerdeçal ile Cilt Beyazlatma

Gerekli Malzemeler

  • Toz Zerdeçal
  • Ev Yapımı Yoğurt
  • Domates Suyu
  • Gül suyu

Maskenin Hazırlanışı

Bir tatlı kaşığı kadar toz zerdeçal ile bir yemek kaşığı yoğurt karıştırılır. Bu karışıma domates suyu da eklenerek yoğun kıvamlı bir maske elde edilir. Bu maske düzenli kullanımda haftada yarım tona yakın cilt beyazlatma özelliğine sahiptir. Uzak doğudaki tüm kadınlar bu maskeyi ergenlik çağından beri kullanırlar. Maske uygulandıktan sonra ciltten nemli bir havlu ile temizlenmelidir. Ardından bol su ile durulamayı ve nem desteği ile de cilde son bakım yapılmalıdır. Gül suyunu maske sonrası tonik olarak kullanabilirsiniz.

Yaş Maya ve Limon Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • Yarım paket yaş maya
  • Bir tatlı kaşığı limon suyu
  • Ilık su

Maskenin Hazırlanışı

Yaş maya ılık su ile oldukça yoğun bir kıvama sahip olacak şekilde karıştırılır. bu karışıma limon suyu da eklenerek cilde uygulanır. Çok koyu kıvamlı olan bu cilt beyazlatma maskesi yarım saat kadar ciltte bekletilir. Bu maske aynı zamanda sivilceler için de oldukça etkili olduğundan ergenlik çağındaki pek çok genç kıza önerilir.

Karbonat Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 1 Tatlı kaşığı karbonat
  • süt

Maskenin Hazırlanışı

Ilık süt içerisinde çözdürülen karbonat cilde peeling yapar gibi uygulanmalı ve ardından yıkanmalıdır. Bu maske haftanın 3-4 günü tekrar edilmelidir. Düzenli uygulandığında yaz ayların da dahil olmak üzere etkisini gösterir. Özellikle cilt temizliği konusunda da karbonatın etkisi bilinmektedir. Bu anlamda oluşması muhtemel iltihaplı sivilcelerin de önüne geçilmiş olacaktır.

Bembeyaz bir cilde sahip olmak elbette ki tüm kadınların hayali. Hem beyaz hem de pürüzsüz bir cilt için gerçekten de kendimize zaman ayırmaktan başka seçeneğimiz yok. Cilde bakım yapmak geleceğe yatırım yapmak bir nevi. İleri ki yaşlarda çok daha genç ve dinamik bir cilt ile kimse yaşınızı tahmin dahi edemeyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.