Yüzdeki Siyah Noktalar İçin En Etkili Maske Tarifi – Alımlı Kadın

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin En Etkili Maske Tarifi

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin En Etkili Maske Tarifi

Bu yazımızda hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu olan yüzümüzde oluşan siyah noktalardan nasıl kurtulabileceğinizden bahsedicem. Siyah noktalardan tamamen kalıcı olmak tabi ki mümkün değil ancak bu siyah noktaların oluşum sürecini erteleyebiliriz. Öncelikle siyah nokta oluşumunu ertelemek için cildimizi her zaman çok iyi temizlememiz gerekiyor. Eğer düzenli olarak temizlenmezse bu siyah noktalar sivilcelere dönüşüp kabusunuz olabilir. Siz de siyah noktalarınızdan kurtulmak istiyorsanız evde benim kendi cildime de sürekli uyguladığım çok etkili bir maske vericem. Bu maske tarifini yüzünüzdeki siyah noktaların durumuna göre haftada 2-3 kere uyulayabilirsiniz.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Jelatin Süt Maskesi

Pek çok aktardan ve bazı süpermarketlerden temin edebileceğiniz toz jelatin, yapışkan özelliği sayesinde siyah noktaları bulunduğu yerden söküp alabiliyor. Fakat kesinlikle kimyasallarla renklendirilmiş değil, sade ve ek maddeler içermeyen jelatin almalısınız.

Mikrodalga için uygun bir kaba 1 yemek kaşığı toz jelatin ve 1 yemek kaşığı süt ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Kıvamı tutturmak için iki malzemeden birini daha fazla ekleyebilirsiniz. Mikrodalgada 10 saniye kadar tutun ve ılıdığında sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. Maske kuruyana kadar bekleyip, kuruduğunda hafifçe, cildinize zarar vermeden soyup atın. Ardından cildinize tonik uygulayıp soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.