Trend Alarmı: Batik Desenler Geri Dönüyor – Alımlı Kadın

Trend Alarmı: Batik Desenler Geri Dönüyor

Trend Alarmı: Batik Desenler Geri Dönüyor

Bu yaz her zamankinden daha canlı geçecek. Batik desenler geri dönüyor. Özellikle 90’lı yıllarda oldukça popüler olan batik desenli kıyafetleri bu yaz sokaklarda bol bol göreceğiz. 90’larda çok iyi hatırlıyorum ki okullarda el işi derslerinde yapılırdı batik desenli kıyafetler. Evde annelerinden habersiz bir çok kıyafetini batik yapan gençlerin bunu çok iyi hatırlayacağına eminim 🙂 Peki bu batik desen kıyafetleri nasıl kombinleriz? batik tişört evde kolaylıkla nasıl yapılır? gelin hep birlikte bakalım.

Batik Tişört Nasıl Yapılır?

Öncelikle mağazalardan almak istemeyip evdeki kıyafetlerini değerlendirmek isteyenler için batik nasıl yapılır hep birlikte bakalım.

1. Adım: Seçtiğiniz renkteki kumaş boyasını hazırlamak için genişçe bir leğen tercih edin. Yaklaşık beş litre ılık suyun içine boyayı dökün. Kullanacağınız boyanın özelliğine göre bu karışıma tuz eklemeniz gerekebilir. Bunu boyayı satın aldığınız yerdeki uzman olan biriyle görüşün. Ardından sabitleyiciyi de ekleyerek iyice karıştırın. Ve boyanız hazır..

2.Adım: Tişörtü ön yüzü masaya denk gelecek şekilde yerleştirin ve hem sol hem de sağ taraftan katlayın. Elde ettiğiniz dikdörtgen şeklindeki tişörtü adeta yufka açıyormuş gibi ince oklavaya sıkı sıkı sararak yuvarlayın. Ardından tişörtü hasır ip ile sıkıca sarın. Boyalı suya koyduğunuzda ipin çözülmemesi için başına ve sonuna sıkıca düğüm atmayı unutmayın.

3.Adım:Tişörtü önce ıslatın ardından da kumaş boyasının bulunduğu leğen ya da kovanın içine koyun ve 20 dakika kadar bu suda bekletin. Ardından fazla boyayı akıtmak için tişörtü sopadan çıkarmadan önce soğuk suyun altında iyice durulayın. İpi dikkatlice çözün ve tişörtü kurumaya bırakın.

4.Adım:Kuruduktan sonra ütüleyerek, sadece sizde olan bu özel tasarımın tadını çıkarın. Benzer uygulamayı pamuklu beyaz bir kumaştan yapılmış çanta için de kullanabilirsiniz.

Batik Tişört Nasıl Kombinlenir?

Batik, parlak ve canlı renkler kullanılarak yapılıyor, bu yüzden genelde daha soft renklerle tercih ediliyor. Fakat daha eğlenceli bir kombin arıyorsanız canlı renklerle kombinlemek işinize yarayacaktır. Çoğunlukla yaz renklerini barındıran bu desen; şort, bermuda ve etekle kombinlenmek için uygun. Dahası, çoklukla tişörtlerde gördüğümüz bu desen içinizdeki enerjiyi dışarı çıkarmak için çok iyi bir seçenek..

En Güzel Batik Desen Kombinleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.