Saçlarınızın Hızla Uzamasını Sağlayacak 5 Doğal Yağ – Alımlı Kadın

Saçlarınızın Hızla Uzamasını Sağlayacak 5 Doğal Yağ

Saçlarınızın Hızla Uzamasını Sağlayacak 5 Doğal Yağ

Siz de saçlarım çok yavaş uzuyor diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Günümüz saç bakım ürünlerinin büyük çoğunluğu kimyasal maddeler içermekte olduğu için pek fazla tavsiye etmiyoruz. Sizde bu tarz ürünleri kullanmak istemiyor ama bir yandan da saçlarınız hızla uzasın istiyorsanız bu doğal yağlar ile saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı saç diplerinde oluşan rahatsızlıklardan kurtulmanızı sağlar. Saç derisini ferahlatır ve besler.

10 günde bir saç derisine ve tüm saça lavanta yağı uygulandığında saçlar çok daha hızlı uzar ve daha canlı görünür. Yeni saç oluşumu bu sayede desteklenmiş olur.

Yanlız lavanta yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken şey saça sürülmeden önce eşit miktarda zeytin yağı ile karıştırılmasıdır, çünkü çok güçlüdür.

Nane Yağı

Kafa derisine nane yağı uygulandığında o alanda kan dolaşımı hızlanacak ve saçlarınız canlanacaktır. Uzmanlar tarafından nane yağının zeytinyağı ile seyreltilerek kullanılması tavsiye edilir. Bu yağ aynı zamanda saç uzatma etkisiyle de bilinmektedir.
Nane yağı şampuan içerisine katılabilir. Bu şekilde uygulaması çok daha kolay oluyor.

Badem Yağı

Normalde kuruyemiş olarak da tüketilen bademin bilindiği gibi faydaları saymakla bitmez. Tıpkı zeytinyağı gibi badem yağı da saça uygulandığında saçların parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Badem yağı ayrıca saçınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Argan Yağı

Pek çok saç sorununu gideren argan yağı, bunlarla birlikte bir de saç uzamasını hızlandırır. Argan yağı, temiz saça uygulanması gereken bir yağdır. Saçlar yıkandıktan sonra nemli bir haldeyken az miktarda argan yağı ile durulama yapılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Çok zengin bir protein kaynağı olan hindistancevizi yağı, özellikle ince telli saçları canlandırıp kalınlaştırma etkisi ve daha kısa sürede saç uzatma özelliği ile son yılların favorilerindendir. Katı halde satılan hindistancevizi yağı avuç içinde ısıtılır, kafa derisine ve tüm saça nazik bir şekilde uygulanır. 1 – 2 saat ya da sabaha kadar bu şekilde beklenebilir. Ardından ılık su ve şampuanla yıkanan saç çok daha gür ve sağlıklı görünecektir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.