Saç Uzatan Yağlar Ve Kullanım Şekilleri – Alımlı Kadın

Saç Uzatan Yağlar Ve Kullanım Şekilleri

Saç Uzatan Yağlar Ve Kullanım Şekilleri

Saçlarımızı uzatmak için biz kadınlar ne kadar yol varsa deneriz. Bunlardan en etkilisi ve en doğalı hiç şüphesiz doğal yağlardır. Çünkü aşağıdaki listemizde bulunan yağlar en çok etki ettiği şey saçlar. Bu yağlar uygun kürlerde kullanıldığında saçlarda uzama ve bakım sağlar. Bu anlamda doğal saç yağları ile siz de saçlarınızı uzatmak istiyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız. Özellikle denediğim yağlara yer verdiğim bu yazımdaki tüm saç uzatma kürlerine kefilim diyebilirim. Benim saçlarımda gerçekten çok etkili oldular. Yaklaşık olarak bir ayda 5cm kadar uzama sağladığım zamanlar oldu. Özellikle düzenli uyguladığım dönemlerde gözle görülür fark sayesinde saçlarımı hızla uzattım.

Saç Uzatan Yağlar ve Kullanım Şekilleri

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı bilinen en etkili saç uzatan yağlardan birisidir. Aynı zamanda saçlara dolgunluk da kazandırdığı için ben hemen hemen bütün saç bakım kürlerimin içine ekliyorum. Siz de mutlaka saç diplerinize sarımsak yağı ile masaj yapın ve en az yarım saat kadar bekletin. İnanın ki mucizevi ir etkisi var. Dilerseniz kaşlarınıza da sarımsak yağı ile bakım yapabilisiniz.

Tatlı Badem Yağı

Tatlım madem yağının saçlar üzerindeki olumlu etkisini mutlaka duymuşsunuzdur. Tatlı badem yağı özellikle kıl köklerine masaj yapılarak kullanıldığında etkisi artan en iyi saç bakım yağlarından birisidir. Bu anlamda en hızlı saç uzatan yağlardan birisi olan tatlı badem yağı, sarımsak yağında olduğu gibi kirpikler üzerinde de etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı kozmetik anlamında oldukça değerli yağlardan bir tanesi. Cilt bakımında oldukça faydalı hem de saç uzatan yağlar kategorisinde ilk üçe giriyor. Bu anlamda hindistan cevizi yağı ile hızlı saç uzatma kürü yaparken elinizin altında mutlaka diğer yağlardan da olmalıdır. Bu sayede çok daha güçlüdür saç bakım kürü yapabilirsiniz.  Hindistan cevizi yağı içerisine damlatılacak olan diğer saç uzatan yağlar eşit oranda karıştırılmamalıdır. Ayrıca hindistan cevizi yağı saçlardan zor alındığı için bu saç bakım kürünü saçılardan arındırırken öncelikli olarak saçlar bol şampuan ile yıkanmalıdır.

Defne Yağı

Defne yağı sadece yemekleri lezzetli vermekle kalmayıp, aynı zamanda harika bir saç bakım yağıdır. Defne ya hem tek başına hem de saç bakım türleri içerisinde oldukça etkilidir. Defne yağı ile saç uzatma yöntemini mutlaka denemelisiniz. Defne yağının saç diplerine uyguladıktan sonra dilersenizDefne yağı sadece yemekleri lezzetli vermekle kalmayıp, aynı zamanda harika bir saç bakım yağıdır. Defne ya hem tek başına hem de saç bakım türleri içerisinde oldukça etkilidir. Defne yağı ile saç uzatma yöntemini mutlaka denemelisiniz. Defne yağını saç diplerine uyguladıktan sonra dilerseniz 30 dakika kadar bekletip bu süre boyunca beşer dakika ara ile saç diplerine masaj yapabilirsiniz. Bu sayede saç köklerine daha hızlı ulaşacak ve etkisi daha çok artacaktır.

Sizin de kendi saç uzatma yöntemlerimiz varsa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Her faydalandınız daha farklı doğal saç bakım yağlarınız varsa bunları mutlaka bize iletmeniz istiyoruz. Saç uzatan yağlar i̇çerisinde en faydalı olan dört doğal saçı uzatan yadan bahsettik. Sizde doğal saç bakım maskesi ve doğal saç bakım yağ karşımlarımızın içerisine bu dört yağdan eklemeyi unutmayın. Bu sayede saçlarınız iki ayda gözle görülür şekilde uzamaya başlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.