Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? – Alımlı Kadın

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi hiç şüphesiz ki bulunduğumuz çağın ortak hastalığıdır. Herhangi bir şekilde yaş, ten rengi, cinsiyet ve diğer hiçbir faktör önemli değildir saçlardaki dökülme sorunu konusunda. Saç dökülmesinde ki en önemli etken elbette ki genetik. Şayet akrabalarınızın da sizin gibi saçları dökülüyor veya seyrek duruyorsa sizdeki saç dökülmesinin sebebi maalesef ki genetik sebeplere bağlıdır.

Saç Dökülmelerinde Genetik Faktörü

Aile bireylerinde veya akrabalar içerisinde yalnızca sizin saçlarınız dökülüyorsa bunun sebebi muhtemelen vitamin ve mineral eksikliğidir. Örneğin demir eksikliği, tiroid ve hormon bozukluğu ya da mevsim değişikliği veya strese bağlı olabilir. Fakat saçların dökülmesi sorunu elbetteki erken müdahale ile hiç de can sıkıcı bir durum değildir. Öncelikli olarak saç dökülmesini nasıl durdururuz ve bunu evde hangi doğal yöntemleri kullanarak yapabiliriz. Önereceğim bu yöntemi yaklaşık olarak 1 yıldır sürekli yapıyorum ve çok memnunum. 

Saç dökülmesini yaklaşık olarak bir ay kadar kısa bir sürede durduran ve tamamen ortadan kaldıran bu yöntem sizi çok mutlu edecek. Peki ama ne yapmak gerekiyor? Devamlı olarak kullandığınız kremsiz bir şampuanın içerisine 1 tatlı kaşığı kadar aktif maya ekleyin ve karıştırın. Karışımı hazırlarken her ne kadar biraz kokuyorsa da sonrasında hiçbir şekilde koku yapmıyor ve özellikle saçta doğrulandıktan sonra asla koku bırakmıyor. Bu yöntem devamlı kullanıldığında gerçekten işe yarıyor. Ben de özellikle bölgesel saç dökülme problemi yaşıyordum. Tepe bölgem ciddi anlamda azalmıştı ve ben bu sorunu bu yöntem ile çözdüm. Üstelik saçlarımda neredeyse bir buçuk kat kadar daha hızlı uzamaya başladı. çevremdeki pek çok kişide hayatın getirdiği stresten kaynaklı saç dökülme sorunu yaşıyor. şampuan içerisine eklenen maya formülünü kiminle paylaştıysam çok ama çok memnun kaldı ve beni her gördüklerinde mutlaka teşekkür ediyorlar konuyla alakalı. Eğer bu yöntemi daha önce hiç denemediyseniz mutlaka deneyin kaybedecek hiçbir şeyiniz yok çünkü.

Şampuan ve Kuru Maya ile Dökülen Saçlara Elveda

Saç dökülmesini engellemek için ve yeni saç oluşumunu hızlandırmak için yapmanız gereken bir diğer formül ise sarımsak formülüdür. Haftada bir sefer olmak üzere orta boy 1 diş sarımsağı ezin ve zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı önce saç diplerinize uygulayarak tüm saçlarınıza yayın. sarımsak hızla saç köklerinizi ulaşıp destekleyecek ve zeytinyağı ise saç derinizi nemlendirip saçlarınızın daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlayacak. alışkın olmayacağınız için sarımsak biraz saç diplerinize yakabilir fakat korkulacak hiçbir şey yok. Bu yöntem ile de saç dökülmelerini özellikle saçkıran hastalığının giderildiği gözlemlenmiştir.

Saç dökülmesi sorunu için evde hazırlayacağınız doğal yağlı saç bakım kürleri hazırlayabilirsiniz. Bu yağlar tatlı badem yağı, zeytinyağı, hint yağı, yılan yağı ve sarımsak yağıdır. Her birinden yaklaşık olarak 10 mililitre kadar bir şişe içerisinde ekleyerek haftalık saç bakım rutini ekleyebilir veya uygularken de özellikle saç köklerinizi masaj yapabilirsiniz. Bu sayede saç dökülme sorunu giderebilir ve saçlarınızın daha canlı daha güçlü ve daha gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Hemen hemen her web sitesinden mutlaka okumuşsunuzdur saçların dökülmesi günde 150-200 adet saç teline kadar normaldir diye. Fakat bu kesinlikle doğru değildir günde maksimum 50 tel saçın dökülmesi normal karşılanabilir. Diğer türlü daha fazla saç dökülme sorunu ise tamamen bir sorundur ve mutlaka izlenilmesi gerekir. hiçbir doğal yöntem in sonuç vermediği saç dökülmelerinde bir miktar kadar medikal destek de işe yarayabilir fakat zaman içerisinde saç dökülmeleriniz hızlanacak ve saç kökleri tamamen kaybolacaktır. Bu yüzden saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız lütfen ertelemeyin ve mutlaka saç dökülmeleri ile savaşmak için doğal yöntemleri deneyin.

 

Doğal yöntemlerin de sonuç vermemesi halinde kök hücre tedavisi ile dökülen saçlar için bir alternatif tedavi uygulanabiliyor ki oldukça da etkili. Mutlaka işinin ehli uzman doktorlar aracılığı ile yapılması gereken bu yöntem ile eskisinden çok daha canlı ve göz alıcı saçlara sahip olmamanız için hiç bir neden yok. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. saçları çok sık dökülen birisi olarak mayayı şampuanın içine katmak saç dökülmesi için en etkili ve doğal yöntem derim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.