Kalmosan Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları – Alımlı Kadın

Kalmosan Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

Kalmosan Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

kalmosan Losyon, kalmosan losyon kullananlar, kalmosan losyon prospektüs, kalmosan losyon ne için kullanılır, kalmosan losyon ekşi, kalmosan losyon ilaç rehberi, kalmosan losyon kurdeşen, kalmosan losyon yan etkileri, kalmosan losyon sivilce, kalmosan losyon gebelik, gibi aklınıza takılan tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kalmosan Losyon Nedir

Kalmosan losyon sinirlerden beyne gönderilen ağrı sinyallerine müdahale ederek çalışan uyuşturma özelliği olan bir ilaçtır.

Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar

Kalmosan Losyon, böcek ısırığı, pişik, küçük yanıklar, ciltteki kuruluk sonrasında oluşan ağrı ve ya kaşıntıların tedavisinde kullanılır. Ayrıca lazer epilasyon, dövme, kaş doldurma, ağda ve piercing gibi işlemlerden önce lokal anestezik etkisi nedeniyle bölgeyi uyuşturmak için de kullanılır.

Kalmosan Losyon Fiyatı ve İçeriği

Kalmosan losyon fiyatı 11.78 TL’dir.

Kalmosan Losyon içeriğindeki etken maddeler, Difenhidramin Hidroklorür, Kafur, Çinko oksit, Kalamin ve Gliserin‘ dir. Kalmosan Losyon bileşiminde bulunan Difenhidramin Hidroklorür ‘ün antialerjik (antihistaminik), lokal anestezik (bölgesel uyuşma sağlayan) ve kaşıntı giderici etkileri vardır. Kafur: ağrı kesicidir. Çinko oksit dokuyu sıkılaştırıcı ve yenileyici etki gösterir. Kalamin, kaşıntı önleyicidir. Gliserin ise nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğe sahiptir.

Kalmosan Losyon Muadilleri

Bu kremin eşdeğerleri arasında Ovadril losyon, Stilex jel, Stiderm jel, Avil merhem, Avil tablet, Caladryl losyon, Drogryl losyon, Difestol jel, Diyenil losyon, Tanol losyon, Fenistil jel ve Ovadline plus losyon bulunur.

Kalmosan Losyon Nasıl Kullanılır

Doktor tarafından önerildiği biçimde ya da günde 3 – 4 kez,avuç içerisinde yeterli miktarda dökülüp problemli bölgeye sürülür.Su ile yıkanarak sürüldüğü yerden kolaylıkla temizlenebilir.Rahatsızlık ilerlerse,semptomlar 7 günden fazla sürerse ya da birkaç gün içinde tekrarlanırsa terapi durdurulmalı ve doktora başvurulmalıdır

Kalmosan Losyon Kullanıcı Yorumları

Gökay: Denize gittim yandım hemde fena bu losyonu eczanede bir çalışan Önerdi ayaklarımda agrı yanma ve süper bir şekilde şişlik oluştu yemin ediyorum bir gün içinde yanma ve şişlik bariz bir şekilde gitti şuan için tam olarak bitti buğün kullanışımın 2 günü günde 3 ke kullandım her seferde soguk su ilr yıkadım kuruttum ve. Bol bol sürdümm

Eda: bizzat benim sivrisinek alerjim var ısırıldıktan yarım saat içinde balon gibi yüzümün tamamının , bacaklarımın ve uyurken açıkta kalan heryerin şişmesine sebep olan o minik canlıların ısırmasını engellemiyor fakat ısırıldıktan sonra sürerseniz kaşıntısına ve şişmesine engel oluyor. hele de benim gibi denize yakın yerde (kuşadası) oturuyorsanız yaz gecelerinde sizin kahramanınız olacak lavanta kokulu losyon.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.