İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Yapılır? – İpek Kirpik Zararlı mıdır? – Alımlı Kadın

İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Yapılır? – İpek Kirpik Zararlı mıdır?

İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Yapılır? – İpek Kirpik Zararlı mıdır?

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan ipek kirpik, kadınlar tarafından adeta rağbet görüyor. Kirpiklerin gür, uzun ve her daim akımlı görünmesini sağlayan ipek kirpik uygulaması hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladık. İpek kirpik nasıl yapılır? İpek kirpik zararlı mıdır?

İpek Kirpik Nedir

İpek kirpik uygulaması, hayvan kıllarından ya da sentetik maddelerden elde edilen tekli yumuşak kirpiklerin özel bir yapıştırıcıyla tek tek kişinin kirpiğinin dibinden yapıştırılması aslında. Böylece kirpik sayısı neredeyse iki katına çıkıyor, bu eklemeler uzun ve kıvrık olduğu için de bakışlarınız değişiyor.

İpek kirpik taktırdığınızda rimeliniz, eyelinerınız, kirpik kıvırıcınız ve göz kaleminizle vedalaşmanız gerek. Yağlı göz makyaj temizleyicileri, ovalayarak makyaj çıkarma, göz kremi, sıcak duş ve sauna da ipek kirpiklerin yapıştırıcısını gevşeten ve dökülmelerine neden olabilen durumlar. Ayırca gözyaşının zarar verme ihtimali nedeniyle ağlamak da tavsiye edilmiyor.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır

İpek kirpikler, tüm kirpiklere tek tek yapıştırılarak uygulanmaktadır. Basit ve kolay bir işlemdir. İpek kirpik uzmanlar tarafından yapılıyor. Uygulama genellikle 1 – 2 saat arasında sürmektedir. Belli bir zaman sonra uygulanan ipek kirpik kişinin kirpiğinden ayrılarak dökülmektedir.

Bu işlemi yaptıran kişiler uzun zamanlı olması için sürekli bakım yaptırmalıdır. Uygulama esnasında yapıştırma işlemi organik ve hipo alerjik yapıştırıcılarla yapılıyor. 3 hafta ile 6 ay arasında kullanım sağlanmaktadır. Bu yapıştırıcılar gözlerde hassasiyet olmaması için gereklidir.

İpek Kirpik Zararlı Mıdır?

İpek kirpik doğru uygulandığı takdirde herhangi bir zararı yoktur. İpek kirpik taktırmaya karar verdiyseniz. Bu konuda uzmanlaşmış bir uzmana danışmalısınız. İpek kirpik taktırdığınız yerde  İpek kirpiği tutturmak için  kullanılan yapıştırıcı malzemenin kaliteli olmasına dikkat ediniz ve bunun yanında takılan kirpiğin ipek olduğundan emin olunuz.

İpek Kirpik Fiyatı

İpek kirpik fiyatları her yere göre, kişinin fiziksel yapısına ve seans aralığına göre değişkenlik göstermektedir. Güncel 2019 ipek kirpik fiyatları 250 TL‘den başlıyor.

** Uygulama esnasında doğru yapılmayan bir işlem, geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden güvenilir ve alanında uzman kişilerden hizmet almak çok önemli…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.