Alımlı Kadın
Evde Saçlara Işıltı Nasıl Atılır – Verilir?
Sosyal Medyada Paylaş
14 Ekim 2019
sulebaser

Evde Saçlara Işıltı Nasıl Atılır – Verilir?

Saça ışıltı atmak sanılanın aksine evde de kolaylıkla yapabileceğiniz oldukça kolay bir uygulamadır. Eğer siz de evde saçlara ışıltı nasıl atılır merak ediyorsanız cevabı bu yazımızda. Ağır kimyasallara da ihtiyaç duymadan yalnızca açık tondaki krem saç boyaları ile evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu işlemi kuaför salonlarında dünyanın parasını dökmeye gerek yok. Işıltılı saçlara sahip olmak istiyor ve saç renginizde büyük bir değişime gitmekten çekinip korkuyor ama bunun yanı sıra da küçük bir değişikliğin size de iyi geleceğini düşünüyorsanız saçlarınıza ışıltı atmak en ideal uygulama olacaktır. Yalnızca bu işlem için koyu siyah ve çok koyu kahverengi saçlara sahip olan kişiler için önermediğimi belirtmek isterim. Aksi halde maalesef ki trafik tabelaları gibi sarı-siyah durma ihtimali kuvvetle muhtemeldir.

evde saça ışıltı atmak

Evde Saçlara Nasıl Işıltı Atılır?

Doğal saç renginiz kumral, açık kumral ve açık kahverengiyse bu yöntem saçlarınızı çok daha canlı ve parlak ayrıca da bakımlı gösterecek. Bunun için ilk olarak marketlerde ve pek çok klişisel bakım mağazasında bulunan Palkette, Koleston veya Loreal markasının kendinize yapıştıracağız bir sarı saç rengi tonunda boya almalısınız. Daha önce evde saçlarınızı boyamadıysanız kutunun üzerinde yazılan talimatlara uyarak saç boyasını hazırlamalısınız. Şimdi artık işleme başlayabilirsiniz fakat işleme başlamadan önce saç uzunluğunuza uygun olacak şekilde alüminyum folyo hazırlamalı ve saçlarınızı isteğinize göre daha sık veya daha az tutamlara ayırmalısınız.

 

Saçlara aşıltı atma uygulamasını yaparken dikkat etmemiz gereken şey saçlarınızı isteğinize göre ince veya daha kalın tutanları ayırabilirsiniz fakat boyayı dip kısımlara değdirmeden uçlara bolca diplere doğru ise oldukça seyrek bir şekilde uygulamalısınız. Saçlara ışıltı atma yönteminde olabildiğince saçları az tutamlara ayırırsanız çok daha doğal ve güzel bir görünüme kavuşacaksınız. Biz bu yöntemi birkaç kız arkadaş bir araya gelerek yapıyoruz. Bu şekilde bir paket boya 3 kişi için yeterli oluyor ve saça ışıltı atma yöntemi 3 kişi iken çok daha kolay oluyor. Özellikle saça ışıltı atma işlemi kuaförlerde yaklaşık 150-200 Türk Lirası iken biz üç kız arkadaş tek bir paket saç boyasıyla yani 15 TL gibi bir maliyetle saçlarımızı ışıltı atabiliyoruz. Eğer siz de saçlarınıza evde ışıltı atıyorsanız yorum kısmından kendi yöntemlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu arada özellikle saçlarınızı ayırdığınızda önünüze düşen saçlara ışıltı atmayı ihmal etmeyin. Eğer o iki saç tutamına ışıltı atmayı unutursanız diğer yaptığınız işlem çok basit ve amatörce duracaktır.

 

Evde kendi kendinize saçlarınıza nasıl ışıltı atabilirsiniz artık biliyorsunuz. Eski tişörtler, taraklar ve elbette koyu bir sohbet eşliğinde hem güzelleşebilir hem de harika sohbetler edebilirsiniz. Eğer saçlarınıza bu yöntem ile ışıltı attıysanız mutlaka yorum yazarak bizimle detayları paylaşın.

Bir Yorum Bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.