Çay Ağacı Yağı Mucizevi Etkileri – Alımlı Kadın

Çay Ağacı Yağı Mucizevi Etkileri

Çay Ağacı Yağı Mucizevi Etkileri

Son zamanlarda sosyal medyada oldukça gündemde olan çay ağacı yağı gerçekten işe yarıyor mu, cildimize ne gibi faydaları var sizler için araştırdık.

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Çay ağacı yağı, melaleuca alternifolia ya da daha anlaşılabilir şekliyle Hint defnesi adlı bir bitkiden elde ediliyor. Son zamanlarda bu kadar popüler olmasının nedeni ise artık bilim insanlarının çay ağacı yağı üzerinde yaptıkları araştırmaların olumlu bir şekilde sonuç vermesidir.

Çay Ağacı Yağı Faydaları

 • Sivilceleri temizler ve tedavi eder
 • Sedef hastalığına iyi gelir
 • Tırnaklardaki ve ayaktaki mantar enfeksiyonunu giderir
 • Egzamaya iyi gelir
 • Gözlerde oluşan arpacığa iyi gelir
 • Kepek oluşumunu azaltır
 • Kuru saç derisine faydalıdır
 • Elleri sterilize eder
 • Makyajı ciltten temizlemeye yardımcı olur
 • Et benlerini yok etmek için kullanılır
 • Böcek ısırıklarını yatıştırır
 • Ayak kokusu sorunu olanlara yardımcı olur

Sivilce Tedavisi

Birkaç damla çay ağacı yağını 20 ila 40 damla cadı fındığı yağı ile seyreltin ve günde bir-iki kez pamukla cilde uygulayın. Aşırı kullanmamaya özen gösterin: Çay ağacı yağı benzoil peroksitten daha az tahriş edici olsa da cildinizi kurutabilir, vücudunuzu kendi yağını aşırı üretmesi için tetikleyebilir ve sivilcenizi daha da kötüleştirebilir. Yüzünüze uygularsanız, güneşten uzak durmanız gerekiyor; çay ağacı yağı UV ışınlarına daha duyarlı hale getirebiliyor.

** Yüzde tüylenmeye sebep olabilir bunun için önceden alerji testlerini yaptırmayı ihmal etmeyin.

Makyaj Temizleyici

Normal ve kuru ciltler için uygun olan makyaj temizleyiciyi hazırlamak için, 1/4 fincan kanola yağı ile 10 damla çay ağacı yağını karıştırarak 4 gramlık steril cam  kavanoz içine koyun, iyice oturan bir kapak takın ve karışana kadar sallayın. Serin ve karanlık bir yerde saklayın. Kullanmak için, bir adet yuvarlak pamuğa yağı iyice dökün ve makyajı çıkartmak için yüzünüzde gezdirin. Ilık suyla iyice durulayın ve ardından tonik uygulayın.

Yaraları İyileştirme

Antiseptik etkisi olan bu çayı doğrudan pamuğa dökerek yaraların üzerine uygulayabilirsiniz. Göz ve ağız çevresinden kaçının.

Tırnak Mantarı Tedavisi

Günde bir veya iki kez rengi bozulan tırnağa saf çay ağacı yağını damlatın. Direkt olarak cildinize temas ettirmemeye dikkat edin çünkü saf çay ağacı yağı bazı ciltlerde tahriş yapabiliyor.

Egzama Tedavisi

Yarım bardak Hindistan cevizi yağı ile 20 damla çay ağacı yağını karıştırın. Bu karışım ile egzama bulunan bölgeleri nazik bir şekilde ovalayın. Bu işlemi günde 2 kere tekrar edin.

Gözlerdeki Arpacık Tedavisi

1 çay kaşığı çay ağacı yağını 2 yemek kaşığı su ile karıştırın ve karışımı iyice çalkaladıktan sonra buzdolabında bir süre soğumaya bırakın. Göz çevrenize nazik ve dikkatli bir şekilde günde 3 kere sürün. Bu işlemi şişkinlik ve ağrı gidene kadar tekrar edin.

Böcek Isırıklarını Yatıştırma Etkisi

Böcek ısırıklarında etkiyi azaltma ve acıyı yatıştırmak için çay ağacı yağından faydalanabilirsiniz. 3 damla çay ağacı yağı ile 3 damla limon veya 3 damla zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı pamuk ile böcek ısırığının bulunduğu bölgeye sürün.

Daha önce de söylediğimiz gibi, çay ağacı yağı da dahil olmak üzere herhangi bir ürünü tedavi amaçlı kullanmak isterseniz, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın ve doktorunuzun onay vermediği hiçbir ürünü kullanmayın. Sağlığınızı ihmal etmeyin..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.