Butefin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları – Alımlı Kadın

Butefin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Butefin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

butefin krem yan etkileri, butefin krem kullanımı, butefin krem kullananlar, butefin krem nedir, butefin krem hamilelikte kullanımı, butefin 1 krem kullananlar, butefin mantar kremi kullananlar, butefin krem genital bölgede kullanılır mı, butefin krem egzama, butefin krem eşdeğeri, butefin krem endikasyonları, butefin krem emzirme, butefin krem etken maddesi, butefin krem, butefin krem ne işe yarar, butefin krem fiyat, butefin krem ne kadar, butefin krem 30 gr, butefin krem bebeklerde kullanımı, butefin krem muadili, butefin krem 15 gr fiyatı, butefin krem sivilce, 

Butefin Krem Nedir?

Butefin krem, mantarın neden olduğu enfeksiyonlarla ve çeşitli mantar hastalıklarını tedavi eden antifungal bir kremdir. Bu krem topikal yani cilt üzerinde kullanılır. Bu ilaç genel olarak ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran enfeksiyonu gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda bahsedilmeyen cilt rahatsızlıkları için de kullanılabilir.

butefin krem , butefin krem ne işe yarar , butefin krem fiyat , butefin krem ne kadar , butefin krem 30 gr , butefin krem bebeklerde kullanımı , butefin krem muadili , butefin krem 15 gr fiyatı , butefin krem sivilce , butefin krem yan etkileri , butefin krem kullanımı , butefin krem kullananlar , butefin krem nedir , butefin krem hamilelikte kullanımı , butefin 1 krem kullananlar , butefin mantar kremi kullananlar , butefin krem genital bölgede kullanılır mı , butefin krem egzama , butefin krem eşdeğeri , butefin krem endikasyonları , butefin krem emzirme , butefin krem etken maddesi ,

Butefin Krem Ne İşe Yarar?

Butefin krem, dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisi için kullanılır. M. furfur (eski adıyla P. orbiculare), interdigital tinea pedis (ayak mantarı), tinea corporis nedeniyle tinea (pityriasis) versicolor, saçkıran ve E. floccosum, T. mentagrophytes, T. rubrum ve T. tonsurans’a bağlı tinea cruris (kasık mantarı) gibiçeşitli mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde bu krem çok etkilidir.

Butefin Krem Faydaları

Butefin krem, hidroklorür sentetik bir benzilamin antifungal ajandır. Bu kremin etki mekanizmasının sterollerin sentez inhibisyonunu içerdiğine inanılmaktadır. Özellikle, bu ilaç, mantar hücre zarları için gerekli sterollerin oluşumunda gerekli olan skualen epoksidaz enziminin aktivitesini inhibe etmek için etki eder.

M. furfur, interdigital tinea pedis yani ayak mantarı, tinea corporis yani saçkıran ve E. floccosum, T. mentagrophytes’e bağlı tinea cruris yani kasık mantarı nedeniyle tinea versicolor yani pityriasis, T. rubrum ve T. tonsurans gibi dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisi için bu krem uygulanır.

Butefin Krem Yan Etkileri

Butefin kremi kullanırken kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın ve hemen doktorunuza başvurun. Tedavi edilen cildin şiddetli kabarması, kaşıntı, kızarıklık, soyulma, kuruluk veya tahriş gibi yan etkiler ve belirtiler varsa bu kremi kullanmayı bırakın ve varsa derhal doktorunuzu arayın.

Bu kremin yaygın yan etkileri arasında ilacın uygulandığı yerde hafif batma, yanma veya kaşıntı vardır. Bu, yan etkilerin tam bir listesi değildir ve bu kremin kullanımı sonucu burada belirtilmeyen başka yan etkiler de oluşabilir.

Butefin Krem Kortizonlu mu?

Hayır, Butefin krem kortizon içermez.

Butefin Krem Ne Kadar?

Butefin kremin 2021 güncel fiyatı 15.28 liradır.

Butefin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu krem, yalnızca harici yani ciltte kullanım içindir.
 • Bu kremi tırnaklarda veya saç derisinde kullanmayın.
 • Bu kremi ağızda veya gözlerde veya yakınında kullanmayın.
 • Bu kremi vajinal mantar enfeksiyonları için kullanmayın.
 • Bu ürünü kullanırken gözlerle temas etmesinden kaçının. Bu krem, gözlerle teması ederse, suyla iyice yıkayın.
 • Bu kremi kullanırken cildinizde tahriş olursa ya da cilt tahrişiniz daha kötü hale gelirse hemen bu kremin kullanımını durdurun ve doktorunuza danışın.
 • Bu kremi, çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu kremin yutulması halinde tıbbi yardım alın ve hemen bir doktora başvurun.
 • Bu ilacı kullanmadan önce, bu kremin aktif maddelerine veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Alilamin antifungallere (örneğin, naftifin, terbinafin) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
 • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
 • Hamilelik sırasında, bu ilaç yalnızca çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
 • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Butefin Krem Kullanımı

Tam olarak etikette belirtildiği gibi veya doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu kremi ağız yoluyla almayın. Bu krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. İlacı belirtilen şekilde uygulayın. Bu ilacı belirtilen süre boyunca kullanın. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden semptomlarınız düzelebilir. Belirtileriniz dört haftalık tedaviden sonra sağlık sorunlarınıza bağlı şikayetleriniz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu arayın. Doktorunuz size söylemediği sürece tedavi edilen cilt bölgesini sarmayın, kapatmayın veya bandajlamayın.

Butefin Krem Kullananların Yorumları

Butefin krem kullanan kullanıcıların yorumlarınızı bizimle yorumlar kısmından paylaşmalarını rica ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.