Arnavut Kremi Nedir – Ne İşe Yarar – Kullananlar ve Yorumları – Alımlı Kadın

Arnavut Kremi Nedir – Ne İşe Yarar –  Kullananlar ve Yorumları

Arnavut Kremi Nedir – Ne İşe Yarar – Kullananlar ve Yorumları

Sosyal medya sayesinde hızla yayılan ve arnavut kremi adıyla bilinen bir diğer adı ise aklık kremi olan Osmanlı döneminden beri kadınların severek kullandığı bir kremden bahsetmek istiyorum. Arnavut kremi hakkında merak ettiğiniz pek çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Arnavut kremi nedir, arnavut kremi ne işe yarar, arnavut kremi kullananlar, arnavut kremi kullanıcı yorumları, arnavut kremi cildi beyazlatır mı gibi pek çok sorunuza cevap bulacağınız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Arnavut Kremi Ne İşe Yarar

Günümüzde pek çok kadının git tonu eşitsizliğinden muzdarip olduğunu biliyorsunuzdur. Bunun yanı sıra pek çok cilt tipinde de kızarıklık ve leke problemi olmaktadır. Eğer sizin de bu tarz bir hassas cildiniz varsa Arnavutluk kremi olarak bilinen ve bir diğer adı da aklık kremi olan krem işinize yarayabilir. Son dönemlerde özellikle eski dönem kadınlarının kendilerine yaptığı cilt bakımları popüler olduğunu fark etmişsinizdir. O zamanlardan bugüne kadar devam eden bu güzellik sırrı dönemin Osmanlı kadınlarının Balkan göçü sırasında tüm Osmanlı kadınlarına yaydığını düşünüyoruz. O günden bugüne kadar gelen bu güzelliksin dönemin mermer gibi pürüzsüz ceketle kadınlarının kullandığı neredeyse güzellik kremi olabilir.

Arnavut kremi özellikle güneş kaynaklı lekeler de çil gibi cilt problemleri üzerinde etkilidir. Buda kolay ulaşılabilir bir cilt bakım kremi olan arnavut kremi pek çok eczanede, dermokozmetik web sitelerinde ve güzellik marketlerde satışa sunulmaktadır. Bu anlamda arnavut kreminin fiyatından bahsetmemiz gerekirse yaklaşık olarak 50 TL’dir.

Arnavut kremi malzemeleri kolaylıkla temin edilebilen ve evde de yapılabilen bir kremdir. Bu anlamda dönemin doktorları bu kremi kadınların cilt bakımı yapmak için kullandıklarını fark edip sonrasında egzama ve Sedef tedavisi için kullanmışlardır. Biz yine de bu tarz bir cilt rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz netice itibari ile artık o dönemde yaşamıyoruz.

Arnavut Kremi Malzemeleri Nelerdir?

Arnavut kremi yani aklık kremi dilerseniz evinizde de yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en yakın aktara gitmeniz ve gerekli malzemeleri alıp birleştirerek kendi güzellik kreminizi ev ortamında sahip olmak. İşte arnavut kremi için gereken malzemeler;

  • Lanolin
  • Kil
  • Neven yağı
  • Portakal suyu
  • Lavanta yağı
  • Balmumu veya vazelin

Bütün bu malzemeler ile kendi cilt beyazlatıcı arnavut kreminizi yapabilirsiniz. Elbetteki tüm bu malzemelerden eşit oranda karıştırmıyorsunuz. Her ne kadar pek çok web sitesi bu malzemeler için belirli bir ölçü vermiş olsa da bize güvenilir gelmediği için biz bu ölçüleri sizinle paylaşmıyoruz. Bunun sebebi ise pek çok web sitesi yazarak sadece yazı yazmak için bu işi yapıyorlar. Onlardan farklı olarak biz sizin cildinize zarar verecek hiçbir şey için ön ayak olmak istemiyoruz. Bunun yerine zaten çok ulaşılabilir olduğunu düşündüğümüz bu makul fiyatı vererek satışa onaylanmış bir cilt bakım kremi almanızı tavsiye ederiz.

Arnavut Kremi Kullanıcı Yorumları

Olayda E. : instagram üzerinden gidiyoruz büyük bir merak ile satın aldım. Ama yine de bahsedildiği kadar ciddi anlamda ve büyük oranda bir cilt beyazlatıcı özelliğini görmedim. Yine de eski usul bir güzellik sırrı kullanım esnasında beni mutlu ediyor.

Funda Ç. : malum Instagram fenomenleri sayesinde satın aldığım bir krem. Öyle aman aman cildi beyazlattığını söyleyemem ve hatta cilt beyazlatıcı özelliğini gördüğümü de söyleyemem. Bunun yanı sıra iyi bir nemlendirici mi diye sorarsanız kesinlikle iyi bir nemlendirici olduğunu düşünüyorum.

Arnavut Kızı: kullanıcı adımdan da fark edeceğiniz üzere ben bir Arnavut’um. İnternet sitelerinde verilen gerekli malzemeler ve karışımlara aldanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü benim büyükannem bu malzemeleri belirtildiği gibi karıştırmıyor. Evde kendisi genç kızlığından bu yana bu kremi yapıyor ve diğer sitelerdeki yanıltıcı tariflere deneyip cildinizi bozmanızı istemem. Arnavut kremi söylenildiği gibi cildi pürüzsüz ve mermer gibi yapıyor mu derseniz biz üç kuşaktır kullanıyoruz ve cevabım kesinlikle evet.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.