Papatya Suyuyla Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır? – Alımlı Kadın

Papatya Suyuyla Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Papatya Suyuyla Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Doğal yollardan saç renginizi açmak istiyorsanız papatya suyu bu iş için gerçekten de biçilmiş kaftan. Özellikle saçları yapılan kimyasallar ile saç açma işlemi saçı çok fazla yıpratmakta ve saç dökülmesine sebep olmakta. Bu anlamda eğer sizde saçlarınıza zarar vermeden %100 doğal yöntemlerle saç renginize birkaç tona kadar açmak istiyorsanız papatya söyle saç açma işlemini mutlaka denemelisiniz. Papatya suyu ile dilerseniz saçlarınızın tamamını dilerseniz de aralardan seçeceğiniz birkaç tutam ile açarak saçlarınızda bir Işıltı yakalayabilirsiniz. Bu yazımızda papatya suyu ile saç açma işlemini adım adım anlatmak istiyoruz.

Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

  • Öncelikli olarak papatya suyla saç açma işlemi tek bir seferde hızlıca sonuç alabileceğiniz bir yöntem değildir. Bu yüzden gözle görülür bir fark için mutlaka en az üç sefer uygulamak gerekmektedir.
  • Her işlem için yaklaşık olarak bir avuç kadar papatyayı bir su bardağı kadar suyla kaynatmalısınız. Kaynattığınız bu papatya çayına soğuyana kadar bekletin ve ardından soğuduktan sonra süzme işlemine geçin.
  • Süzdüğünüz papatya suyu ile dilerseniz saçlarınızın tamamına dilerseniz yalnızca uçlarını veya önlerindeki birkaç parçayı ya da saç aralarından seçeceğiniz küçük saç tutanlarını ıslatın. Bu aşamada mutlaka saçlarınızın güneş ışığı görmesi gerekmekte.
  • O papatya suyu ile saç açmak isterseniz balkonda bu işlemi kolaylıkla ve oldukça kısa bir süre içersinde yapabilirsin. Bunun için saçlarınızı papatya suyuyla Islattık dan sonra kuruyana dek balkonda saçlarınızı arada sırada karıştırarak daha hızlı kurumasını sağlayıp ilk adımı tamamlamış olacaksınız.
  • Bu işlem de eğer saç renginize siyah ve koyu kahverengiye göre daha açık bir tona sahipse ilk aşamada bile saç renginiz de birkaç tık açılma olacaktır. Örneğin açık kumral veya küllü kumral gibi saç renklerinde ilk aşamada böyle saçlarda açılma işlemi gerçekleşebilir.
  • Kademeli olarak saç açma işlemi tamamen sizin elinizde de papatya suyu ile yapılan saç açma işleminde. Bu anlamda haftada iki sefer saçlarınıza zarar vermeden papatya suyu ile saç açma işlemi yapabilirsiniz.
  • Direkt olarak güneş ışığına maruz kalacağı için saçlarınızın her gün yapmamanızı tavsiye ediyoruz bu yüzden haftada iki defa saçlarına hiç zarar vermeden saçlarınızı açmanızı sağlayacaktır.
  • Koyu kahverengi saçlar da bile en fazla 4-5 sefer papatya suyu ile açma işlemi yapılırsa saçlarda gözle görülür bir açılma meydana gelecektir. Bu anlamda eğer saç renginiz daha açık bir tona sahipse çok daha hızlı olacaktır bu işlem.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.