Güneş Yanığı İçin En İyi Krem – Hametan Krem – Alımlı Kadın

Güneş Yanığı İçin En İyi Krem – Hametan Krem

Güneş Yanığı İçin En İyi Krem – Hametan Krem

GÜNEŞ YANIĞI NEDİR?

Güneş yanığı, derinin güneş ışığına yüksek miktarda maruz kalması sonucu oluşan rahatsız edici bir durumdur. Güneş yanığı, değişik aşamalar sonrasında meydana gelir. Işığa maruz kalan deri, önce en dış tabakasını kalınlaştırarak ışığın tesirinden kendini korumaya çalışır. Daha sonra deriye rengini veren bir pigment olan Melanin yapımını arttırır. Derinin rengi, bu pigmentin artmasından dolayı koyulaşır. Işığa maruz kalma daha da uzarsa 1-24 saat içinde rahatsızlık belirtileri kendini göstermeye başlar.

Güneş yanığı belirtileri, hafif bir kırmızılıktan derinin balonlaşmasına kadar değişir. Deride kabarıklık, aşırı kızarıklık, su toplama, baş ağrısı, titreme ve kusma gibi şikayetleriniz varsa güneş yanığı tedavisi için hekime başvurmalısınız. Bu şikayetler durumunuzun ciddi olduğunu ve uzman müdahale gerektirdiğini gösterir.

Güneş Yanığı Nasıl Geçer, Tedavisi Nedir?

Güneş yanığı tedavisi ilk müdahale çok önemlidir. 2. ve 3. derece yanıklarda ise vakit kaybetmeden en yakın hastane kuruluşuna başvurulmalıdır. Güneş yanığı durumunda yaranın acısını alıp kişiyi rahatlatacağı düşüncesi ile yanık bölgesine yoğurt ve diş macunu sürülmesi son derece yanlış bir uygulamadır. Tıbbi etkisi bilinmeyen ve bakteri üremesine yol açabilecek bu maddelerin yanık sahasında sürülmesinden mutlaka kaçınılması gerekmektedir. Bunun yerine doktorun önereceği ilaçlar ve uygulamalardan faydalanılmalıdır.

Güneş Yanığı İçin En İyi Krem

Güneş yanığı için bence en etkili krem Hametan krem..

Hametan kremi uygulamadan önce mutlaka cildinizi ya da o bölgeyi güzelce temizleyin.

Nohut büyüklüğünde parmağınızın ucuna alıp, yumuşak hareketlerle ovalayarak sürün.

Krem bitinceye kadar sürmeye ovaladıktan sonra eğer açık yarak yoksa üzerini kapatmanıza gerek yoktur.

Hametan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Hametan krem, neredeyse yan etkisi bulunmayan kremler arasındadır. Genelde yan etkilerde etken maddeye karşı hassasiyeti olan kişilerde görülür ve bunlarda Deri döküntüleri, Yüz, dudaklar, dil yada gırtlakta şişme.  Bu yan etkileri gördüyseniz kreme karşı alerjiniz var demektir.

Hametan Krem Fiyatı Ne Kadar?

Hametan kremin 2019 fiyatı En Yüksek 10.09 TL, En Düşük 8.18 TL’dir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.